تبلیغات
شبیب - تاثیر سیارات بر انسان...
شبیب
قضاوتش با خود شما
من مطالعات زیادی در این زمینه ندارم و لی تا به حال کتابها و اخبار بسیار زیادی از ارتباط آسمان و زمین خوندم و  شنیده ام !!!
شما چطور....
مطلب ذیل رو بخونید نظرتون رو بگید ممنون میشم....

خبرگزاری مهر- گروه فناوریهای نوین: دانشمندان بسیاری در طول یک قرن اخیر تحقیقات گسترده ای را برای کشف ارتباط میان حداکثر فعالیتهای خورشیدی و حوادث بزرگ تاریخ بشریت انجام داده و به نتایج شگفت انگیزی در تائید این ارتباط عجیب دست یافته اند.
 

به گزارش خبرگزاری مهر، لکه های خورشیدی به صورت لکه های تاریک کوچکی بر روی سطح خورشید ظاهر می شوند. درصورتیکه نور خورشید فیلتر شود رصد و شمارش این لکه ها بسیار آسان خواهد بود.

این لکه ها برپایه اسناد علمی غرب نخستین بار در 325 قبل از میلاد توسط " ثئوفراستوس"، فیلسوف و دانشمند یونانی مورد توجه قرار گرفتند و به سپس به طور مرتب تا نیمه قرن هفدهم شمارش شدند. این لکه ها در چرخه های حدود 11 سال ظاهر و ناپدید می شوند. ستاره شناسان مدرن این لکه های کوچک تاریک را همانند حبابهای انرژی مغناطیسی که به دلایلی چند، گازهای گرم داخل خود را سرد می کنند به تصویر کشیده اند.

درحقیقت، این حبابهای سرد چندان کوچک نبوده و حتی اغلب در ابعاد زمین هستند. به طوریکه لکه های بسیار بزرگتر را می توان از زمین مشاهده کرد. در مدت جنگ جهانی اول، "ای. ال. تچیه وسکی"، استاد ستاره شناسی و فیزیک بیولوژیک روس مدعی شد که فورانهای خورشیدی موجب نبردهای سخت شدند.

از آنجا که لکه های خورشیدی در سالهای 1916 و 1917 در دوره پیک حداکثری خود بودند برای این دانشمند هیچ تردیدی باقی نمانده بود که جنگ جهانی اول و نبردهای مختلف و طولانی اش به شدت توسط انرژیهای تابیده شده از خورشید تحریک شده بودند.

این دانشمند روس که به ارتباط میان رفتار انسان و فیزیک خورشید بسیار علاقه مند بود "شاخص تغییرپذیری بدن انسان" را تدوین کرد.

وی با بررسی داستانهای 72 کشور از سال 500 قبل از میلاد تا 1922 یک پایگاه اطلاعاتی یکپارچه را در حمایت از فرضیه خود ارائه کرد.

" تچیه وسکی " پس از طبقه بندی مهمترین حوادث تاریخ بشریت، کشف کرد که بیش از 80 درصد از قابل ملاحظه ترین حوادث بشریت که بخش اعظم آنها مربوط به جنگها و خشونتها بود کم و بیش در 5 سال فعالیت حداکثر لکه های خورشیدی رخ داده است. این دانشمند به مشاهدات خود ادامه داد و دریافت که انقلاب روسیه 1917 در دوره پیک چرخه لکه های خورشیدی بوده است اما این یکی از پرهزینه ترین مشاهدات علمی این دانشمند بود.

درحقیقت دادگاه شوروی تئوری تچیه وسکی را مخالف "مارکسیست جدلی" دانست و وی را به 30 سال زندان محکوم کرد.
هرچند از آنزمان، ارتباط فعالیتهای خورشیدی با حوادث زمینی مورد مطالعه قرار گرفتند، اما بیشتر توجه دانشمندان به خورشید و اثرات چرخه فعالیت آن بر روی اقلیم، زمان، کشاورزی، بازارهای تجاری و سایر پدیده های مستقل از انسان معطوف بود.
درحالی که بسیاری از انسانهای تمدنهای باستان به ویژه مصریان، سومریها، مایاها و چینی ها به شدت معتقد بودند که رفتارشان تحت تاثیر خورشید قرار دارد.

پیک فعالیتهای خورشیدی

تاثیر دوره ای بر روی زیست کره (بیوسفر)
 
در 1915 الکساندر تچیه وسکی اثری با عنوان "تاثیر دوره ای خورشید بر روی زیست کره" را منتشر کرد که در آن ارتباط میان آشفتگیهای خورشیدی و زندگی بر روی زمین را نشان می داد. این دانشمند یک ارتباط شگفت انگیز میان بزرگترین اپیدمهای طاعون و پیک چرخه لکه های خورشیدی را کشف کرد.
 
این پژوهشگر روس بر روی 80 اپیدمی طاعون که بین قرنهای ششم تا نوزدهم در اروپا رخ داده بود تحقیق کرد و دریافت که 52 مورد از این اپیدمی (65 درصد) در دوره های حداکثر فعالیت خورشید بوده اند.
 
نظریه تچیه وسکی نشان می داد که اپیدمیهای طاعون نیز همانند خورشید یک چرخه حدود 11 سال دارند. وی همچنین ارتباط میان اپیدمیهای وبا و فعالیت خورشیدی را بررسی کرد.
 
 
اپیدمی وبا فعالیتهای خورشیدی
پایان حداکثر آغاز حداقل حداکثر
 1823  1817  1816  1823  1816
 1833  1829-1831  1827  1833 1830
 1857  1848 1844   1856 1848
 1875  1863-66 1863  1867  1860 
     1870-72 1878 1870 
 1889 1883-86     1889  1883
   1892-94 1883   1900  1894
     1890    
  
 تاثیرگذاری تحقیقات تچیه وسکی بر جامعه علمی
 
جامعه علمی با دید بسیار مثبتی به کار این پژوهشگر نگاه می کند. به طوریکه سایر دانشمندان، تحقیقات تچیه وسکی را دنبال کردند و بازهم به نتایجی دست یافتند که اثرگذاری فعالیتهای خورشیدی بر روی حیات زمین را نشان می دادند.
 
یکی از این دانشمندان، زیست شناس ژاپنی "ماکی تاکاتا" (1951) نام دارد که به مدت بیش از 20 سال بر روی آزمایشی که آلبومین سرم خون را اندازه گیری می کرد، کار کرد.
 
این تست که "واکنش تاکاتا" نام دارد، محاسبه شاخص توده شدگی آلبومین خون را امکانپذیر می کند. درحالیکه این شاخص بر روی مردهای سالم ثابت است در زنها بر روی قاعدگی اثر می گذارد. این دانشمند دریافت که این شاخص در بعضی دوره ها به طور ناگهانی تغییر می کند. این تغییرات ناگهانی به یک اندازه در مقیاس جهانی و در تمام افراد وجود دارد.
 
تاکاتا فکر کرد که شاید این پدیده با فعالیت خورشیدی ارتباط داشته باشد. بنابراین در یک سری از مطالعات خود دریافت که "این شاخص هر بار که فعالیت خورشیدی به حداکثر می رسد و یا زمانی که فورانها و یا لکه ها در مرکز حلقه خورشیدی ظاهر می شود، افزایش می یابد."
 
دانشمند دیگری به نام "شولتز" نیز مشاهده کرد خون تحت تاثیر بادهای خورشیدی قرار می گیرد به طوریکه انعقاد خون در افراد سالم تحت تاثیر تغییرات مداومی قرار می گیرد که یکی از علل آن، تغییرپذیری پرتوهای خورشیدی است.
 
به اعتقاد دانشمندانی که تاکنون در این زمینه تحقیق کرده اند، فورانهای خورشیدی ارتباط نزدیکی با مهلک ترین اپیدمیهای جهانی به ویژه وبا، دیفتری، تیفوس و ... دارند. حتی بیماری آنفلوآنزا نیز در سالهایی که پیک فعالیتهای خورشیدی است ویروسی تر و "سخت- درمان تر" می شود. به طوریکه اپیدمی آنفلوآنزای اسپانیا در سالهای 1918 و 1919 منجر به مرگ حدود 400 هزار نفر شد.
 
الکساندر تچیه وسکی که بر روی تغییرات بزرگ اجتماعی، جنگها، انقلابها و ... در اثر پیک حداکثر فعالیتهای خورشیدی نیز تحقیق کرده بود در این خصوص گفته است: "باید فکر کنیم که یک فاکتور قدرتمند خارجی در زندگی ما وجود دارد که توسعه حوادثی در جوامع انسانی را کنترل می کند. همچنین باید فکر کنیم که انرژی الکتریکی خورشید یک فاکتور فرازمینی است که بر روی فرایندهای تاریخی اثر می گذارد."
 
 
فورانهای خورشیدی در سال 2011
 
نتایج تحقیقات تچیه وسکی نشان می دهد:
 
- در دو هزار و 400 سال تاریخ دنیا، حرکات بزرگ اجتماعی (جنگها، انقلابها و یورشها و ..) هر 11 سال یکبار و منطبق با دوره حداکثر فعالیت خورشید به اوج رسیده اند.
 
- از سال 1000 تا 1900 ، 72 درصد از تمام اپیدمهای روانی با دوره های حداکثر و 28 درصد با دوره های حداقل فعالیت خورشیدی منطبق اند.
 
این دانشمند در سال 1926 برپایه تئوری خود اتفاقات سالهای 1927 تا 1929 را پیش بینی کرد و اظهار داشت که در این دوره، فعالیت بشر بزرگترین اهمیت تاریخی خود را پشت سر خواهد گذاشت. درحقیقت وی اشتباه نکرده بود.
 
به طوریکه در این دوره زمانی، دیکتاتوری فاشیشت "آنتونیو د- اولی ویه را سالازار" در پرتغال آغاز شد.
 
در چین، ژنرال "چیانگ کایشک" دولت ملی گرا را در "نانچینو" تشکیل داد و جنگ داخلی در مقابل کمونیستها را هدایت کرد.
 
در ایتالیا پارلمان فاشیست تشکیل شد و راه را برای به قدرت رسیدن موسولینی باز کرد. در آلمان، هلیتر به قدرت رسید.
 
در روسیه، استالین به راس قدرت رسید. در آمریکا در سال 1929 سقوط بزرگ بورس وال استریت اتفاق افتاد. این بزرگترین فاجعه اقتصادی در تاریخ آمریکا است.
 
دوره جدید فعالیت خورشیدی در سال 2012 به حداکثر فعالیت خود می رسد که این سال برپایه تقویم مایاها سال پایان دنیا استطبقه بندی: خورشید و زمین، 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 1390/01/30 توسط شبیب شبیب | نظرات ()
درباره وبلاگ
موضوعات
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
پیوند های روزانه
ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :