تبلیغات
شبیب - گفتارهای مهدوی(عج) از بهجت عارفان
شبیب


 چه‌قدر حضرت [امام زمان علیه‌السلام] مهربان است به کسانی که اسمش را می‌برند و صدایش می‌زنند و از او استغاثه می‌کنند؛ از پدر و مادر هم به آن‌ها مهربان‌تر است.

منبع
http://www.ofoghhawzah.com/index.aspx?siteid=4&pageid=11286&newsview=130756


* هرچند حضرت حجت عجلاللهتعالیفرجهالشریف از ما غایب و ما از فیض حضور آن حضرت محرومیم؛ ولی اعمال مطابق یا مخالف دفتر و راه و رسم آنحضرت را میدانیم؛ و اینکه آیا آن بزرگوار را با اعمال و رفتار خود خشنود، و سلامی –هرچند ضعیف– خدمتش میفرستیم؛ و یا آن حضرت را با اعمال ناپسند، ناراضی و ناراحت میکنیم!

* علایمی حتمیّه و غیرحتمیّه برای ظهور آن حضرت ذکر کردهاند. ولی اگر خبر دهند فردا ظهور میکند، هیچ استبعاد ندارد! لازمه این مطلب آن است که در بعضی علایم، بَداء صورت میگیرد و بعضی دیگر از علایم حتمی هم، مقارن با ظهور آن حضرت اتفاق میافتد.

* انتظار ظهور و فرج امام زمان عجلاللهتعالیفرجهالشریف، با اذیّت دوستان آن حضرت، سازگار نیست!

* چهقدر حضرت [امام زمان علیهالسلام] مهربان است به کسانی که اسمش را میبرند و صدایش میزنند و از او استغاثه میکنند؛ از پدر و مادر هم به آن‌ها مهربانتر است.

* خداوند کام همه شیعیان را با فَرج حضرت غایب عجلاللهتعالیفرجهالشریف شیرین کند! شیرینیها، تفکّهاتِ زائد بر ضرورت است؛ ولی شیرینی ظهور آن حضرت، از اَشدّ ضرورات است.* مهمتر از دعا برای تعجیل فرج حضرت مهدی عجلاللهتعالیفرجهالشریف، دعا برای بقای ایمان و ثبات قدم در عقیده و عدم انکار حضرت تا ظهور او میباشد.

* افسوس که همه برای برآورده شدن حاجت شخصی خود به مسجد جمکران میروند، و نمیدانند که خود آن حضرت چه التماس دعایی از آنها دارد که برای تعجیل فَرَج او دعا کنند!

* امام عجلاللهتعالیفرجهالشریف در هر کجا باشد، آنجا خضراء است. قلب مؤمن جزیره خضراء است؛ هرجا باشد، حضرت در آنجا پا میگذارد.

* قلبها از ایمان و نور معرفت خشکیده است. قلب آباد به ایمان و یاد خدا پیدا کنید، تا برای شما امضا کنیم که امام زمان عجلاللهتعالیفرجهالشریف آنجا هست.

* اشخاصی را میخواهند که تنها برای آن حضرت باشند. کسانی منتظر فرج هستند که برای خدا و در راه خدا منتظر آن حضرت باشند، نه برای برآوردن حاجات شخصی خود!

* بهطور یقین، دعا در امر تعجیل فرج آن حضرت، مؤثّر است، اما نه لقلقه!

* آری، تشنگان را جرعه وصال و شیفتگان جمال را آب حیات و معرفت میدهند. آیا ما تشنه معرفت و طالب دیدار هستیم و آن حضرت آب حیات نمیدهد، با آنکه کارش دادرسی به همه است و به مضطرّین عالم رسیدگی میکند؟!

* ائمه علیهمالسلام فرمودهاند: شما خود را اصلاح کنید، ما خودمان به سراغ شما میآییم و لازم نیست شما به دنبال ما باشید!

* تا رابطه ما با ولیامر، امام زمان عجلاللهتعالیفرجهالشریف قوی نشود، کار ما درست نخواهد شد. و قوّت رابطه ما با ولیامر عجلاللهتعالیفرجهالشریف هم در اصلاح نفس است.

* چه قدر بگوییم که حضرت صاحب عجلاللهتعالیفرجهالشریف در دل هر شیعهای یک مسجد دارد!

* هرکس که برای حاجتی به مکان مقدسی مانند مسجد جمکران میرود، باید که اعظم حاجت نزد آن واسطه فیض، یعنی فرجِ خود آن حضرت را از خدا بخواهد.

* خدا میداند در دفتر امام زمان عجلاللهتعالیفرجهالشریف جزو چه کسانی هستیم! کسی که اعمال بندگان در هر هفته دو روز (دوشنبه و پنجشنبه) به او عرضه میشود. همینقدر میدانیم که آنطوری که باید باشیم، نیستیم!

* آیا میشود رئیس و مولای ما حضرت ولیعصر عجلاللهتعالیفرجهالشریف محزون باشد، و ما خوشحال باشیم؟! او در اثر ابتلای دوستان، گریان باشد و ما خندان و خوشحال باشیم و در عین حال، خود را تابع آن حضرت بدانیم؟!

* اگر اهل ایمان، پناهگاه حقیقی خود را بشناسند و به آن پناه ببرند، آیا امکان دارد که از آن ناحیه، مورد عنایت واقع نشوند؟!

* با اینکه به ما نه وحی میشود نه الهام، به آن واسطهای که به او وحی و الهام میشود توجه نمیکنیم؛ درحالیکه در تمام گرفتاریها– اعمّ از معنوی و صوری، دنیوی و اُخروی– میتوان به آن واسطه فیض؛ حضرت حجّت علیهالسلام، رجوع کرد.

* حضرت غایب عجلاللهتعالیفرجهالشریف دارای بالاترین علوم است؛ و اسم اعظم بیشاز همه، در نزد خود آن حضرت است. با اینهمه، به هرکس که در خواب یا بیداری به حضورش مشرّف شده، فرموده است: برای من دعا کنید!

* راه خلاص از گرفتاریها، منحصر است به دعاکردن در خلوات برای فرج ولیعصر عجلاللهتعالیفرجهالشریف؛ نه دعای همیشگی و لقلقه زبان...، بلکه دعای با خلوص و صدق نیّت و همراه با توبه.

* ما در دریای زندگی در معرض غرقشدن هستیم؛ دستگیری ولیّ خدا لازم است تا سالم به مقصد برسیم. باید به ولیعصر عجلاللهتعالیفرجهالشریف استغاثه كنیم كه مسیر را روشن سازد و ما را تا مقصد، همراه خود ببرد.

* دعای تعجیل فرج، دوای دردهای ما است.

* با وجود اعتقاد داشتن به رئیسی كه عینُاللهالناظره است، آیا میتوانیم از نظر الهی فرار كنیم و یا خود را پنهان كنیم؛ و هر كاری را كه خواستیم، انجام دهیم؟! چه پاسخی خواهیم داد؟!نوشته شده در تاریخ شنبه 1390/11/15 توسط شبیب شبیب | نظرات ()
درباره وبلاگ
موضوعات
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
پیوند های روزانه
ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :